24 hod hotline    +421 948 300 098      info@dobryalarm.sk

Alarmy-EZS

Elektronické zabezpečovacie systémy (EZS) sa v dnešnej dobe stávajú štandardnou súčasťou elektroinštalácie v nových, rekonštruovaných budovách i rodinných domoch. Pôvodne, pomerne finančne náročná investícia, ktorú EZS v rámci vnútornej elektroinštalácie predstavovala, sa dá v súčastnej dobe cenovo porovnať pri jednoduchých systémoch EZS napríklad  s bežne používanými elektrospotrebičmi, ktoré sú už v domácnosti samozrejmosťou. Pochopiteľne, iná bude hodnota EZS určeného pre zabezpečenie panelákového bytu a iná pre zabezpečenie luxusnej vily. V dnešnej dobe už nie je rozdiel medzi klasickou elektroinštaláciou a ostatnými elektrickými zariadeniami, ktoré prispievajú ku komfortnému bývaniu.

Kamery CCTV

Súčasná doba nám mnohokrát prináša i nemilé prekvapenia. Vlámania, krádeže, prepadnutia… V takýchto situáciách siahame po ochrane majetku, ale klasický zabezpečovací systém neposkytuje to, čo by sme si priali. Tu nachádzajú uplatnenie kamery, ktoré však neposkytujú iba ochranu majetku či pozemku, ale môžu sledovať aj rôzne výrobné procesy, pohyb a kontrolu osôb, či automobilov a to v rôznych kombináciách a variantoch. Video systémy umožňujú pomocou kamerových a príslušných koncových zariadení, kontrolu vnútorných aj vonkajších priestorov, výrobných prevádzok, bánk a trezorových miestností, archívov, objektov kultúrneho charakteru (galérie, múzeá, divadlá, kostoly), predajných a skladových priestorov, prípadne priestorov tajného charakteru. Technické vlastnosti video systémov umožňujú sledovanie priestorov v zorných poliach kamier na monitoroch (čiernobielych alebo farebných), alebo zaznamenávanie obrazu na videorekordér ( DVR – Digital Video Recorder ) so širokou ponukou výberu vlastností.

Audio-video vrátniky

V tomto oddelení Vám ponúkame dorozumievacie systémy ktoré sú využívané na komunikáciu medzi osobami vstupujúcimi do objektu a osobami, ktoré v objekte sídlia alebo pracujú – domové vrátniky. Hlavnými prvkami systému je vstupná jednotka inštalovaná pri bráne alebo vstupných dverách a telefón či monitor nachádzajúci sa na vhodnom mieste vo vnútri objektu. Zatlačením tlačítka na vstupnej jednotke (zvonček) sa aktivuje zvuková oznamovacia signalizácia na telefóne, v prípade monitora sa zobrazí aj obraz z kamery vstupnej jednotky. Zdvihnutím slúchadla telefónu či stlačením príslušného tlačítka sa aktivuje obojsmerná hlasová komunikácia. Dôležitou vlastnosťou vrátnikov je možnosť diaľkového ovládania elektromagnetického zámku. Samozrejme toto predpokladá mať na vstupnej bráne alebo dverách z vonkajšej strany  inštalovanú namiesto kľučky ‘guľu’.  Komunikácia medzi 2 účastníkmi je buď audio – v tom prípade ide o audiovrátnik alebo audio + video – v tom prípade ide o videovrátnik.

Prístupové systémy

Prístupové systémy slúžia na riadenie prístupu osôb do objektov podľa prístupových práv. Identifikácia prebieha buď pomocou zadania kódu na kontaktnej klávesnici alebo kontaktnými či bezkontaktným identifikačnými médiami. Média majú rôzne prevedenie; môžu to byť kľúčenky s identifikačným čipom, proximitné karty, prívesky, náramky a pod. Špeciálnou skupinou prístupových systémov sú také, ktoré rozoznávajú užívateľov podľa vopred vloženého biometrického údaja (napr. odtlačku prsta). Srdcom prístupových systémov sú teda klávesnice alebo čítačky, ktoré sú schopné pracovať buď samostatne alebo v sieti.U inteligentných prístupových systémov umožňuje definovať prístupové práva riadiaci softvér. Dodatkovými funkciami prístupových systémov sú: záznam prístupov, prepojenie na zabezpečovaciu ústredňu, vytváranie užívateľských časových zón, zádávanie mien užívateľov, záloha a export údajov a pod. Do tejto skupiny produktov tiež patria audio a videovrátniky. Tie umožňujú audiovizuálnu komunikáciu osoby, ktorá si vyžaduje prístup s osobou, ktorá ho má prideliť a systémy na kontrolu obchôdzky strážnikov.

IT služby

Jednou z činností našej spoločnosti je starostlivosť o IT prostredie našich zákazníkov. Medzi našich klientov patria firmy, ktoré vlastnia PC, servery, tlačiarne a ostatné periférie. Našim základným princípom je komplexný prístup k zákazníkovi. To znamená, že sa nemusí obracať na viacerých dodávateľov IT riešení, ale len na jedného, ktorý mu zabezpečí na kľúč všetky oblasti.

Servis

Servis kamerových a zabezpečovacích systémov je založený predovšetkým na potrebe zákazníka využívať tieto technológie. Naši technici promptne  reagujú na potreby našich partnerov a zákazníkov a snažia sa im maximálne vyhovieť. Vykonávame záručný a pozáručný servis na zariadenia nami dodané v čo možno najkratšom čase.

Užívateľ by si mal funkčnosť systému preverovať minimálne raz za 3 mesiace. Taktiež ak sa chystáte na letnú alebo zimnú dovolenku je vhodné preveriť funkčnosť alarmu aspoň týždeň pred vašim odchodom. Predídete tak situácii, kedy v deň odchodu zistíte, že máte napríklad vybité batérie v systéme a funkčnosť systému je ohrozená. Pri doporučenom pravidelnom ročnom servise náš technik zdiagnostikuje Váš systém pomocou PC a inštalačného softvéru, ktorý odhalí akýkoľvek problém. Ten je následne odstránený a zabezpečovací systém uvedený do prevádzkyschopného stavu.

Máte problémy so svojim naištalovaným systémom a neviete sa dopátrať toho kto Vám to inštaloval?
Radi Vám s tým pomôžeme. Stačí vyplniť kontaktný formulár v sekcii Kontakt a my sa Vám ozveme.

©[2014] www.dobryalarm.sk Všetky práva vyhradené

Log in

Forgot your details?


Warning: simplexml_load_string(): Entity: line 1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /var/www1/p2214/dobryalarm.sk/htdocs/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 262

Warning: simplexml_load_string(): Not Found <br /><a href="http://www.facebook.com/">Back to Facebook.</a> in /var/www1/p2214/dobryalarm.sk/htdocs/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 262

Warning: simplexml_load_string(): ^ in /var/www1/p2214/dobryalarm.sk/htdocs/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 262

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www1/p2214/dobryalarm.sk/htdocs/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 263